PROFESIONĀLĀS KOMPETENCES PILNVEIDES A PROGRAMMA

DEMOKRĀTIJAS STIPRINĀŠANAS IESPĒJAS MĀCĪBU AUDZINĀŠANAS PROCESĀ

programma izveidota pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 480 „Izglītojamo audzināšanas vadlīnijas un informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un mācību un audzināšanas metožu izvērtēšanas kartība” ( 15.07.2016.)

Mērķis: Pievērst pedagogu uzmanību motivētu  mācīšanos veicinošiem faktoriem mācību audzināšanas procesā,  pievērst pedagogu uzmanību iespējām mācību audzināšanas darbā veidot un stiprināt demokrātiju.

Uzdevumi: 1) aktualizēt informāciju par faktoriem, kas veicina mācīšanos un vēlmi izkopt tikumus (piederība, drošība, identitāte, centieni, panākumi); 2) aktualizēt nepieciešamību veidot demokrātijas kultūru izglītības iestādē; parādīt izzinošu, demokrātijas kultūru stiprinošu spēļu pieejamība e-vidē, veikalu plauktos; 3) izspēlēt galda spēli “DemokrātiJĀ!”, lai veidotu priekšstatu par tās izmantošanas iespējām audzināšanas un mācību stundās; rosināt veidot demokrātijas kultūru stiprinošu aktivitāšu banku.

Programma tiks īstenota: no 2024.gada 01.janvāra līdz 2025.gada 12.augustam

Plānotie rezultāti:  Pedagogi savā darbā izmantos informāciju par faktoriem, kas veicina mācīšanos un vēlmi izkopt tikumus (piederība, drošība, identitāte, centieni, panākumi). Aktualizēta nepieciešamība veidot demokrātijas kultūru izglītības iestādē. Parādīta izzinošu, demokrātijas kultūru stiprinošu spēļu pieejamība e-vidē, veikalu plauktos. Izspēlēta galda spēle “DemokrātiJĀ!”, veidots priekšstats par tās izmantošanas iespējām audzināšanas un mācību stundās. Kursu dalībnieki rosināti veidot demokrātijas kultūru stiprinošu aktivitāšu banku.

Mērķauditorija: Pedagogu profesionālās pilnveides  A programmas kursi  profesionālās izglītības, vispārējās vidējās un pamatizglītības skolotājiem.

Programma tiks īstenota: pēc pieprasījuma.

Programmas garums: 6 akadēmiskās stundas

Lektores: Ilona KUŅICKA, Nataļja ĻEONČUKA, Elga DRELINGA

PROFESIONĀLĀS KOMPETENCES PILNVEIDES  PROGRAMMA

SPECIĀLĀS ZINĀŠANAS BĒRNU TIESĪBU AIZSARDZĪBAS JOMĀ

Mērķis: Pievērst pedagogu uzmanību motivētu  mācīšanos veicinošiem faktoriem mācību audzināšanas procesā,  pievērst pedagogu uzmanību iespējām mācību audzināšanas darbā veidot un stiprināt demokrātiju.

Uzdevumi: Sniegt infornāciju un veicināt izpratni par šādām tēmām: 1) vardarbība pret bērnu, tās veidi un pazīmes; vardarbība bērna ģimenē; 2) starpinstitucionālā sadarbība bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanā; 3) darbinieku rīcība saskaroties ar vardarbību.

Programma tiks īstenota: no 2024.gada 01.janvāra līdz 2025.gada 31. decembrim.

Plānotie rezultāti:  Tehniskie darbinieki  iegūst zināšanas un prasmes bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai, kas nepieciešamas pildot darba pienākumus.

Mērķauditorija: tehniskie darbinieki

Programma tiks īstenota: pēc pieprasījuma.

Programmas garums: 8 akadēmiskās stundas

Lektore: Marija MUKĀNE